Vysvetlime si, prečo je bitie policajtov vlastne úplne normálne

Autor: Peto Spaleny | 2.9.2015 o 19:19 | Karma článku: 13,90 | Prečítané:  1237x

Tak sa nám zase diskriminovaní vylúčení pustili do policajtov. No veď prečo nie, netvárme sa, že sa niečo stalo, veď normálka.

Šak chudáci, hra na husle, nacisti ich brali spolu so Židmi, dávkos majú nižšie než migranti v Nemecku,, no neudri si do fízla. Bežne cigani.sme.sk nečítam, neviem, nejako Goebbelsa a jeho pohrobkov nemusím, no teraz ma premohla zvedavosť. Musím zložiť klobúk, uznanie som nenašiel, no ospravedlnenie skrz srdcervúce výlevy samozrejme chýbať nemohlo. Bez kurzívy článok na sme.sk (skrátený, no citovaný), kurzívou a boldom nekorektné výplody petaspaleneho.

V utorok večer sa rozpútala v rómskej osade v Richnave hromadná bitka. Policajtov, ktorí sprevádzali zdravotníkov, napadli Rómovia z osady. Bolo im jedno, že zdravotníci prišli ošetriť ľudí z miestnej komunity, ktorí sa zranili v bitke. Jednoducho sa potrebovali biť. Zdravotníci celkom opodstatnene odmietajú ísť do osád bez policajného sprievodu. Na druhej strane už samotná prítomnosť polície po zavolaní sanitky môže vyvolávať napätie.
Aké „na druhej strane“? Ako môže prítomnosť polície vyvolávať napätie? To akoby som povedal že nejaký vyholený zbil cigána, no už samotná prítomnosť cigána môže vyvolávať napätie. To je čo za prvoplánový blud?
 

Vo vylúčených lokalitách (čo presne znamená tento eufemizmus?), kde sú podmienky pre život stále horšie (koho pričinením?), sa dá očakávať, že sa situácia bude iba zhoršovať (no aspoňže si nebudeme nahovárať že tí, čo v nich žijú, sa budú usilovať niečo s tým spraviť). Na Slovensku žije viac ako dvestotisíc ľudí vo vylúčených osadách.

Mnohé obydlia vylúčených Rómov sú v otrasnom stave (koho pričinením?), ľudia spia na zemi na provizórnych lôžkach (ako si ustelieš...). Myši, potkany aj ploštice sú ich nočnými spoločníkmi (čo celý deň robí táto horda nezamestnaných ľudí? Kto sa má postarať o odstránenie tých potkanov a ploštíc? Ak sa nejaké vyskytnú u mňa, riešim ich po príchode z práce ja. Ako je tomu u týchto vylúčených ľudí?). Ešte stále je na Slovensku viac ako 50 lokalít, ktoré nemajú prístup k pitnej vode. (čo ROBIA ich obyvatelia pre to, aby tento prístup mali?)

 

Na prítomnosť napätia a konfliktu sú dopredu nastavené všetky strany. Zdravotníci sa boja o svoju bezpečnosť pri výkone služby, policajti majú viaceré zlé skúsenosti s podguráženými a rozvášnenými ľuďmi. (Nuž, to je presne taká istá logika ako povedať že dievča, ktoré ide potme po parku, je vopred nastavené na to, že ju niekto znásilní.)

Miestni obyvatelia osady sa cítia byť ohrození neustále. (paranoja sa dnes už dá liečiť)

Boja sa extrémistov (je extrémistom hajlujúci debilko, alebo dospelý človek ktorý hádže kamene do policajta?), policajtov (prosím?), nedôverujú svojim samosprávam, neveria majorite (ja neverím nikomu a na hlave nosím alobalovú prilbu. Oprávňuje ma to hádzať kamene do policajtov? Či ako ich paranoja súvisí s napadnutím policajtov?). Vnútornú rovnováhu v komunite si nechali zničiť úžerníkom, ktorí sa vyhlasujú za samozvaných vajdov. Rozdiel je v tom, že nepomáhajú, ale naopak vytvárajú komunite neznesiteľné podmienky pre život. (je to problém? Ak áno, ako ho riešia tí, ktorých sa týka?)

 

Ďalším tlakom je boj o prežitie v absolútnej chudobe vyplývajúcej z desaťročia trvajúcej nezamestnanosti (čo asi by malo byť následkom desaťročia trvajúcej nezamestnanosti? Je to problém? Ak áno, ako ho riešia tí, ktorých sa týka?). Mnohé deti z vylúčených osád nemajú (svojimi rodičmi) naplnené základné fyziologické potreby. Učitelia poznajú prípady, kedy dieťa z osady odpadne v škole od hladu. (vie to SME naisto? Ak áno, iniciovalo trestné stíhanie zákonných zástupcov uvedených detí?)
 

Netvárme sa, že za všetko zlé môžu ľudia, ktorí každé ráno vstávajú do práce. Netvárme sa, že keď pracujúci má auto, televízor, mobil, chodí na dovolenky atď., tak to, že „desaťročia nezamestnaný člen vylúčenej komunity“ všetko toto nemá, je diskriminácia. Nie je to skôr motivácia pre každého aby pracoval? A keď niekto túto motiváciu nepociťuje, nech sa páči, za nezamestnanosť nik do basy nepôjde. No aby mi niekto podsúval, že ja mu mám ísť po príchode z práce zbúchať posteľ a vychytať potkany a ploštice, pretože za celý deň ničnerobenia to sám nestihol, ináč jeho podvyživené deti odpadnú v škole od hladu, tak to už skutočne považujem za úbohé. Čo keby cigáni.sme.sk priniesli štúdiu jedného mesiaca osadníkov? Spočítajme si počet jej obyvateľov v produktívnom veku, vynásobme ho počtom pracovných dní v mesiaci a výsledné číslo povedzme šiestimi (ja pracujem 9 až 16 hodín denne, no tu buďme mierni). Dajme fotku osady v prvý deň mesiaca a potom v posledný. A uveďme, čo všetko sa zlepšilo (k lepšiemu) za všetky tie tisícky potenciálnych pracovných hodín. Ktoré by tí ľudia nestrávili nejakým hrdlačením pre vykorisťujúceho gádža, ale zlepšovaním svojich srdcervúcich podmienok, starostlivosťou  o svoj životný priestor a najmä života svojich detí. Zatiaľ ani jeden z grantových projektov na niečo také jednoduché neprišiel. Ja túto myšlienku ponúkam úplne zadarmo. Okej, nájdete tisíc dôvodov, prečo to nebude fungovať. No zatiaľ nefungovalo za tie roky nič, a stálo to kvantum peňazí. Čo to tak skúsiť? Veď čo môžeme stratiť?

 

 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?