Oľga a pedofili

Autor: Peto Spaleny | 27.11.2013 o 17:25 | Karma článku: 9,75 | Prečítané:  875x

  Oľga sa na otázku o pedofiloch na „pochode 400" vyjadrila, že pedofili prídu na „pochod 70000". v diskusii pod článkom. Irónia ako vyšitá. Oľga zároveň vedie Odbor rodovej rovnosti. Oľgin šéf je minister a uvažuje o tom, že ju možno potrestá. Nuž, pán minister, skúsme si to rozobrať.  

 

Myslím si, že mňa za Oľginho fanúšika neoznačí nik. Tiež mi je ukradnuté že ona aj ja sme blogeri či diskutéri, nepociťujem žiadnu kolegialitu ani nič podobné. No kdesi som i tak čítal, že u nás máme demokraciu. A demokracia znamená, že „môžem nesúhlasiť s vašim názorom, no do roztrhania tela budem bojovať za vaše právo ho povedať". Samozrejme, odtiaľ potiaľ. Nie, nie som anarchista, samozrejme že napríklad také vyhrážky nepovažujem za prejavenie názoru. Tu však Oľga prejavila svoj názor síce ironicky, no ešte vždy slušne (berúc do úvahy celú diskusiu k spomínanému článku, a berúc do úvahy samotnú pôdu, teda diskusie na SME).

 

Oľga na blogu i v diskusiách vystupuje pod svojim menom. Keby presne ten istý príspevok napísala pod nickom „balkónový krokodíl", nik by si teraz neprihrieval polievočku u svojich potenciálnych kresťanských voličov. Ak sa nemýlim, Oľga nikde neuvádza že názory uvedené v jej článkoch alebo v jej príspevkoch sú oficiálnymi názormi Odboru rodovej rovnosti. Ak je sama presvedčená, že sa pochodu 70000 tisíc pedofili zúčastnili, má právo ho vyjadriť, a to bez nejakej sankcie. Možno sa mýlila...no možno nie, ani Rado Bránik si podľa mňa netrúfne vyhlásiť že medzi všetkými 70000 účastníkmi sa nevyskytli ani dvaja pedofili. Áno, chápem implikáciu na kňazov, a čo? Veď medzi nimi pedofili, žiaľ, skutočne sú. (Len tak mimochodom, väčšinou sa píše ako nejaký kňaz zneužil miništranta či iného chlapca, ide teda o gól do oboch bránok, pedofilom je v takomto prípade kňaz a zároveň homosexuál). No ako tento výrok, prednesený v zápale „diskusného boja" hraničí s etikou štátneho zamestnanca? To vážne platí že my, internetoví anonymovia a nímandi si môžeme dovoliť čokoľvek, no mediálne známy človek, ktorý má tú odvahu písať svoje názory pod vlastným menom, má zviazané ruky? Oľga oplácala bodyček bodyčkom, nefaulovala, tak prečo Richter píska?

 

Pán minister, diskusia na SME nie je úrad. Keď sa váš zamestnanec pri výkone svojej funkcie dopustí prehrešku, trestajte ho v súlade s príslušnými ustanoveniami. Keď sa dopustí prehrešku tu v diskusii, klikneme mu na zápornú karmu, prípadne nabonzujeme správcovi a ten jeho príspevok, či samotného diskutéra, môže zablokovať - pravidlá i sankcie teda jestvujú a verte mi, používame ich ajajáj. No nechajte nás hrať sa na našom bezvýznamnom piesočku bez obavy z toho, že nás nejaký úbožiak, pachtiaci sa za svetskou slávou (či voličskými hlasmi) bude chcieť perzekvovať. Kým nenabádame na porušovanie zákona či neprezrádzame štátne tajomstvo, riaďte sa heslom „kdo si hraje nezlobí". Inakšie dosiahnete len toľko, že sa Oľga zaregistruje ako balkónový krokodíl a bude svoje názory písať pod týmto nickom s tým, že my všetci budeme vedieť že je to Oľga, len v utajení pred tým fúzačom čo má pred voľbami síce plnú hubu demokracie, no v skutočnosti je to obyčajný totalitný ***** (tu autor uplatňuje autocenzúru nech si každý čitateľ dosadí čo uzná za vhodné, pretože sám nepoužíva také škaredé výrazy aké by sa hodili na označenie pána spravodlivého).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?