50 odtieňov klišé

Autor: Peto Spaleny | 16.10.2013 o 19:19 | (upravené 20.10.2013 o 17:57) Karma článku: 7,19 | Prečítané:  447x

Náš investigatívny tím si dal neľahkú úlohu - prečítať celý momentálne údajne najúspešnejší brak. Tí z vás, ktorí sa ono veľdielo chystáte čítať, radšej nečítajte tento článok, no ubezpečujem vás že menovaná kniha je vhodná len pre čitateľa s výraznými masochistickými sklonmi. Heh, ale som originálny...

 

Áno, vedel som do čoho idem. Nie, Shakespeara som nečakal. Už samotné označenie žánru „porno pre ženy" dávalo tušiť, s čím budem mať do činenia. Pretože sa však držím hesla „poznaj svojho nepriateľa", išiel som do toho. A hoci riskujem nálepku ostentatívneho inteleguána, od cca dvadsiatej strany som to čítal len z vedeckého dôvodu, zaujímalo ma koľko klišé sa vojde do jednej knihy.

 

Hlavná hrdinka: je krásna, no nemyslí si to o sebe. Samozrejme že je panna. Absolútne ju nezaujímajú partnerove peniaze, úplne jej stačí že ich má asi milión miliónov. Blackberry považuje za najvyšší výdobytok techniky. Pardon, tým je počítač, Apple MacBook sa tuším volá. Už predtým v živote použila email, no napriek tomu vždy keď mailuje, nezabudne dať každému mailu názov, kdeže email s názvom „Re". To platí aj o frajerovi, ktorý má navyše nastavený narcistický podpis, ktorý občas alternuje. Oh, aké kjút!

 

Hlavný hrdina: vysoký, záhadný, krásny, svalnatý, úžasne hrá na klavíri, počúva perfektnú hudbu, má helikoptéru (no nikdy jej nepovie helikoptéra, vždy ju označuje infantilným názvom ako z filmu o Vietname, to chlapi robia), multimilionár, znalec vína, adoptovaný, záhadný, s trošku temnou minulosťou. V podstate keby plynule ovládal aspoň zo 20 jazykov, boli by sme komplet (to si možno autorka nechala na ďalšie úspešné pokračovania, no tie nech láskavo číta niekto iný).

 

Krátke zhrnutie deja - na prvom stretnutí si úžasne padnú do oka, ona sa nenechá obalamutiť tým že ju supersexi nezadaný milionár na prvom rande povozí helikoptérou Charlie Tango Bravom a zapne jej pri tom Chopinovu Deviatu symfóniu Pre Elišku, ktorú zložil ako polročný zatiaľ čo druhou rukou stvoril liek proti chorobe ktorá ešte nebola vynájdená, a tak naša poctivá hlavná hrdinka roztiahne nohy až na prvé požiadanie. Potom sex, rozprávanie o sexe, rozmýšľanie o sexe, neuveriteľné technické vychytávky (laptop a mobil, si to predstavte, v roku 2011. Supercool!!!), a potom hlavná hrdinka rieši či ju on náhodou nemiluje, lebo ona jeho áno, ale nikdy mu to nepovie, lebo on jej síce stále tvrdí aký je na ňu namotaný, ale to predsa nie je dôvod mu povedať o jej citoch, lebo...to je jedno, neriešme, hlavne že má kniha dobrý marketing. Včera na Jemných hovorili že vraj najpredávanejšia kniha. Asi prestanem počúvať Jemné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?