Príručka mladého aktivistu

Autor: Peto Spaleny | 28.9.2013 o 22:42 | Karma článku: 9,51 | Prečítané:  1014x

  Si mladý, rád by si sa zaradil a rád by si urobil dieru do sveta? Chceš ukázať že práve ty si ten iný než ostatní...ty vieš, ako sa veci majú, ty im rozumieš, ty zbúraš starý poriadok, ta sa zastaneš bezbranných a získaš strašne veľa lajkov na Facebooku! Teda...to len ako vedľajší produkt, samozrejme. V prvom rade chceš pomáhať. A mať pravdu. Ale veď ju máš, nie? Veď my ti to povieme, tak čo.  

 

1. My máme pravdu. Bodka. Každý kto vraví opak veciam nerozumie. Alebo klame. Nepochopil základnú pravdu. Ty si ju pochopil. Si lepší než oponent. A priori si lepší.

2. Vyber si niekoho, koho budeš obhajovať. Zoznam dodáme.

3. Pokiaľ možno, tých „svojich utláčaných" nedovoľ nazvať názvom, ktorým sú nazývaní roky. Nie, nie preto, že sa postarali o sprofanovanie toho pomenovania, nie...jednoducho, jednoducho je to tak správne. Nepýtaj sa, ak chceš byť s nami, nesmieš sa toľko pýtať. Píš si: cigáni sa škrtajú, sú to Rómovia. A škrtajú sa aj buzíci, odteraz sú to gayovia. Cool, že?

4. Logiku prosím vypni.

5. Ak ti ktokoľvek odporuje, je to fašista. Alebo rasista. Alebo...hm, tu vhodný názov nemáme...čo by sme dali...hm, čo tak nejaký vymyslený výraz? Nazvime ich homofóbmi, znie to super. Aspoň šéfovia to hovoria.

6. Argumenatácia? Ts, a načo? Veď my máme pravdu. Okej, keď už musíš, tak opakuj že černosi nemali práva, ženy nemali práva, nikto nemal práva, lebo im ich zobral Biely Heterosexuálny Zamestnaný Muž. Arcizločinec. A my sme im ich vrátili. A teraz ich vrátime ďalším. Aj keď v skutočnosti ich všetky majú, ale šľaka, keď chceme bojovať za spravodlivosť, musíme nájsť utláčaných a utláčateľov.

7. Úspešnosť našich pochodov sa meria počtom účastníkov. Každý náš pochod je úspešný, vždy viac a viac. Úspešnosť tých druhých sa početnosťou zúčastnených nemeria. Takto nemôžeme prehrať. Dobré, nie?

8. Máme radi všetkých, na kom by sme sa mohli priživiť. Teda, my to robíme z presvedčenia. Tak je to správne. Náš boj nás napĺňa radosťou. Nám ozaj záleží na rovnosti žien, preto chceme kvóty. Nie, tým, že v Afrike nemôžu chodiť do školy, sa nezaoberáme. My chceme kvóty tu. Pardon, ony chcú. Majú nárok. Či si to nemyslíš? Ach, čo by sufražetky povedali...

9. Gayovia majú nárok na rovnaké práva ako ostatní. Hm, že ich majú? Ale nie, isto nie. Že Arabi by ich kameňovali, že máme ísť pomáhať tam? Ale prosím ťa...zapamätaj si, sú utláčaní tu a my im pomáhame. Pár z nich sa vždy promenádovať príde a to nám ako dôkaz stačí. Viac sa nepýtaj, najmä nič konkrétne.

10. Rómovia majú svoju kultúru. Povedal Západ. A Západ posiela peniaze. Takže ju majú. A veď hrajú na husličky či cimbal, takže majú. A všetci im len ubližujú. My to z našej kancelárie vidíme. Že prečo to nevidia ich susedia? No veď lebo sú rasisti!

 

Sú to jednoduché pravidlá, prehľadné. Občas čosi zmeníme, ako napríklad ďalšie písmenko k LGB, teda LGBT, teda LGBTI. Občas trošku obmeníme rétoriku (dieťa na našom pochode je čosi neskutočne krásne, je nádherné že ho rodičia od útleho veku vedú správnou cestou a nebránia mu prejaviť svoj názor - deti na pochode tých druhých však samozrejme ani nechápu o čo tam ide, rodičia nimi manipulujú a vláčia ich so sebou ako cvičené opice). A je to.

 

Ako vidíš, nič zložité. Samostatné myslenie nie je podmienkou. Jednoducho rob ako ti povieme. Odmenou ti bude dobrý pocit zo záchrany Zeme a blízkeho okolia. A čo bude odmenou nám? Hm, už sme ti predsa povedali že sa nemáš toľko pýtať!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.


Už ste čítali?