Normálny svet podľa petaspaleneho

Autor: Peto Spaleny | 20.7.2013 o 14:43 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  532x

  Niekedy sa nám stane, že niečo označíme za nenormálne. Máme tým na mysli to, že uvedené za vymyká nášmu chápaniu bežného. Tí, čo sú iného názoru, nás v takom prípade často uzemňujú úzkym chápaním pojmu „normálny" slovami „A čo si ty psychológ? Ako si dovolíš definovať kto je normálny a kto nie?" A veruže sa im nedá uprieť pravda, prinajmenšom zo sémantického hľadiska. Preto by asi bolo najlepšie zadefinovať si to, čo považujeme za „normálne" v bežnej, hovorovej reči. Ponúkam teda čisto subjektívny pohľad na to, čo za normálny svet považuje petospaleny.  

 

- Cigánom sa hovorí cigáni. No matter how much lipstick you put on a pig, it's still a pig.

- Bielym sa hovorí bieli. O čo lepší je pojem „Neróm" či „majorita"? Aj tak znamená to, že ide o bieleho. Načo ten newspík?

- Teplým sa hovorí teplí, prípadne buzny. Čo je ináč sranda lebo slovo buzerovať znamená klásť na iného neprimerane vysoké nároky a puntičkársky trvať na ich dodržiavanie, často za účelom hladkania si svojho ega. Pričom drvivá väčšina teplých nič takého nerobí, niekto sa pri vymýšľaní názvu sekol. No ale veď ani Grónsko nie je veľmi zelené a aj tak  ho tak voláme, lebo sa to tak zaužívalo. Alebo ho chce niekto politicky korektne premenovať na „Ten veľký zasnežený ostrov kdesi v prdeli medzi Európou a Amerikou"?

- Rasovo motivovaným útokom nie je každý útok bieleho na cigána. Bez ohľadu na to, ako veľmi srdcervúco to tvrdí niekto, kto má na veci osobný záujem.

- To, že niektorí cigáni vedia hrať pekne na husličky nie je dostatočným ospravedlnením cigánskych osád s otrhanými deťmi, vyrúbaných stromov v národných parkoch, krádeží zo záhrad bielych či organizovaných prepadov supermarketov.

- Pollák by mal prezradiť čo presne urobil pre zlepšenie života cigánov. Nie vágne, presne. Či nie za to je platený?

- Nie je správne nikoho diskriminovať, ani teplých. Mali by mať presne rovnaké právo ako normálni (v zmysle „neteplí") sa sobášiť. Teda keď dodržia zákonom stanovené podmienky, presne tak ako normálni.

- Muž nemá čo biť ženu. Ani cudziu, ani svoju. Takým by sa zišli prísnejšie tresty než obyčajným krčmovým bitkárom.

- Každá žena má právo na to, aby dosiahla to, na čo má. Neexistuje dôvod aby nebola prezidentkou, vojačkou, či trebárs gigolom, ak na to má. No keď na to nemá, respektíve je na danú pozíciu vhodnejší kandidát-muž, je od ženy trápne žiadať o uvedenú pozíciu na základe toho, že je žena.

- Ženy majú nárok na rovnakú odmenu ako muži v každom športe. Hneď potom, ako sa zruší diskriminačné členenie kategórií na mužskú a ženskú.

- To, že niečo máš grant z Bruselu ešte neznamená, že sa jedná o správnu vec.

- Politici kradnú. Vždy to robili. Bezprostredne pred voľbami sú vždy pekní, vyphotoshopovaní, usmiati a orientovaní na občana. Vo zvyšnej dobe používajú verejné zdroje na plnenie záujmov tým, za koho peniaze sa stali premiérom, prezidentom, ministrom, poslancom...

- Médium, ktoré vyhlási „Založili sme novú rubriku, aby sme rozpútali diskusiu na danú tému" a potom en bloc zruší diskusiu k všetkým článkom v danej rubrike, je smiešne.

- Vtipy o židoch sú prípustné. Niektoré sú vtipné, iné menej, no prípustné sú.

- Tí, čo vedú platformy, názorové skupiny či iné zoskupenia, tiež musia z niečoho žiť. Logicky z platieb za prezentovanie svojej pravdy. Ich výplody teda nie sú dobrosrdečným prejavom naivného presvedčenia, ale chladnokrvne kalkulovaným honom po peniazoch. Veď keď platia za pekné písanie o diskriminácii žien, teplých, cigánov atď., tak prečo si neodkrojiť z koláča? Ahoj Oľga.

- V monológu má automaticky pravdu ten, kto ho vedie. Ahoj Hanka. A tí, čo sa snažia byť nasilu vtipnými, sú väčšinou len nasilu vtipní. Platí aj pre mňa, samozrejme.

 

Tak, a teraz smelo do mňa :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?