Zamyslenie na sobotné popoludnie

Autor: Peto Spaleny | 11.2.2012 o 15:09 | (upravené 11.2.2012 o 15:30) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  905x

Ako každý vodič, aj ja si rád vypočujem dopravný servis na miestnom rádiu. Jasné že ma zaujíma kde stojí hliadka, kde je nejaká búračka, odstavené auto, prípadne opitý ujo na ceste. Pred chvíľkou som si však vypočul čosi, čo ma prinútilo zamyslieť sa.

"Tam a tam kontrolujú diaľničné nálepky". Jasné, všetci máme slobodný prístup k informáciám, cenzúru zakazuje ústava, no aj tak som sa zamyslel... Komu je asi takéto oznámenie určené? Určite nezaujíma tých, čo po diaľniciach nejazdia, no a samozrejme ani tých, čo idú po diaľnici a na čelnom skle majú platnú diaľničnú známku. Jediní, pre koho má dané hlásenie zmysel sú tí, čo idú po diaľnici "načierno".

Prečo by mi to malo vadiť, všakáno. Veď diaľnice sú verejné, veď zlý štát, veď gorila, veď neviemčo. Veď z nich neubudne, tak prečo závidím frajerom, čo na rozdiel odo mňa nie sú připosratí a takto protestujú proti systému, že?

Čo by však ste povedali na to, ak by v zmysle slobodného prístupu k informáciám rádiá hlásili aj to, kde sa práve nachádzajú hliadkujúce policajné autá či pochôdzkári a že "v Dolnej Lehote, na vyšnom konci, sa vám teraz určite neoplatí prepadnúť dôchodcu či znásilniť nejakú okoloidúcu"? Či len zo "štátneho" krv netečie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?