Prvý posol jari

Autor: Peto Spaleny | 4.4.2011 o 19:31 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  893x

Tak sme sa zase raz dočkali - opäť k nám zavítala jar. Tešte sa - onedlho bezpochyby priletia aj lastovičky a vyrašia pampelišky. (Disclaimer - autor je síce skúsený svetobežník, v tomto článku však použije pár termínov, známych len obyvateľom Košíc a okolia).

Pomaly sa nám oteplilo, čo si s radosťou uvedomujeme všetci tí, čo máme autá bez klimatizácie. Sneh a ľad vystriedal prach, kamienky a hrozivé diery v asfalte. To už každý motorista spozornie a znalecky začne odhadovať, kedy je ten pravý čas. Už...? Či ešte chvíľu počkáme? Vedú sa siahodlhé debaty, zvažujú všetky pre a proti...až nakoniec všetci motoristi usúdia, že už naozaj prišla. Jar. Bezpečne ju spoznáte podľa dlhých šór pred pneuservismi. Ako ja dnes.

Aj ja som už pár týždňov túžobne upieral zrak na juh a čakal, kedy sa konečne objavia...letné pneumatiky. Moje rozhodnutie bolo už na spadnutie, no to viete, kým sa človek rozhýbe, potrebuje finálny impulz. Ten mi napokon osud zoslal včera v podobe spľasnutej ľavej zadnej pneumatiky. Skočil som teda na benzínku, kde som ju ľavou zadnou nafúkal (kecám, kompresorom) a usúdil, že by nebolo odveci preobuť a zároveň zaopatriť měkotinu. Zašiel som teda ako vždy do servisu na Furči a ako vždy, bez úluby som si pozrel množstvo áut, čakajúcich na prezutie. Nemám príliš široké lakte, nedokážem predbiehať v rade a len nerád konfrontujem tých, čo predbehli mňa, tak som radšej vzal rozum (a vizitku spriateleného servisu) do hrsti a uistil sa, že dolu na Loki sú voľní a túžobne ma očakávajú. Tož som išiel a videl. A teraz sa delím s vami.

Nech všetci nešťastníci, čakajúci pred servismi, nemo závidia: dolu na Loki majú až dva (slovom DVA) zdviháky! A troch mechanikov, čo vo mne vzbudilo presvedčenie, že tie dva zdviháky nie sú na parádu. Ďalej to už bola klasika - staré vyzuť, trochu ohundrať (staro)nové, defekt nájsť, zalepiť, skontrolovať ostatné, ponúknuť všemožné s autom súvisiace služby, skásnuť zaslúženú odmenu, a s prianím bezpečnej jazdy vyprevadiť na cestu. Normálne mám dobrý pocit - aj ja totiž milujem dobrú prácu, nemôžem sa na ňu vynadívať. Takže ak chcete prezúvať a nechce sa vám čakať, navštívte tiež pneuservis na Lokomotíve (hneď za štadiónom). Nepíšem názov ani kontakt, aby som nedajbože nerobil reklamu, no fakt ich odporúčam. Ja som veni aj vidi a mám pocit, že aj vici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?